W środę 17 stycznia nasze przedszkole odwiedził „Pan Pianinko” z koncertem „Podróż na perskim dywanie”. Podczas tego spotkania dzieci poznały kilka afrykańskich instrumentów muzycznych. Do przedszkola przyjechały: udu (instrument z gliny w kształcie wazonu), darabuka (metalowy bęben kielichowy), kahon (w kształcie drewnianej skrzynki) o raz bendir, który bardzo przypomina ogromne tamburyno. Każde spotkanie z Panem Pianinko to okazja, aby przedszkolaki wykazały się swoim talentem muzycznym. Dzieci akompaniowały do afrykańskich melodii, których źródła znajdziemy w Egipcie i Senegalu. W związku z tym, że koncert odbył się w okresie karnawału na zakończenie spotkania wszystkie dzieci zatańczyły w rytmie samby.