5 lutego nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość-warszawski kataryniarz, który wzbudził u naszych przedszkolaków ogromne zainteresowanie. Któż z przedszkolaków wie, że kiedyś katarynka, była jednym z najpopularniejszych nośników muzyki. Pan kataryniarz dokładnie nam opowiedział i pokazał, jak to się dzieje, że z tej pięknej, drewnianej maszyny na kółkach wydobywane są melodie. Swoją grą na katarynce zachęcał wszystkich do wspólnego śpiewu, a dodatkową atrakcją spotkania była papuga Ara, która od kilku lat towarzyszy panu kataryniarzowi w pracy. Wszystkie przedszkolaki chętnie zgłaszały się, by zagrać na katarynce-co jak się okazuje wymaga wiele wysiłku i wprawy. To była niezwykła lekcja historii muzyki, która na pewno zostanie w naszej pamięci na długi czas.