Zajęcia dodatkowo płatne


Zajęcia taneczne z muzykoterapią

2x w tygodniu po 30 minut
Nauka prostych kroków i układów tanecznych w trakcie zabaw muzyczno-ruchowych, zajęcia kształtują pewność siebie, swobodę działania oraz wyczucie własnego ciała, wyrabiają poczucie rytmu a także umiejętność skoordynowania swojego działania z grupą. Zajęcia pozwalają odkryć osobowość i temperament przedszkolaków, przyczyniają się do rozwijania słuchu, koncentracji i pobudzają myślenie oraz wyobraźnię. Na zajęciach prowadzone są ćwiczenia integrujące grupę poprzez proste formy ruchu i wydobywanie dźwięków (układy taneczne i „zaśpiewy”) a także ćwiczenia rytmiczne – mające na celu odblokowanie uczuć i emocji podczas kontaktu z muzyką i rytmem (improwizacje ruchowo – muzyczne). Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach i zawsze oczekują na następne spotkanie. Organizowane są również zajęcia pokazowe dla rodziców na których dzieci mogą zaprezentować swoje umiejętności

Zajęcia plastyczne

1x w tygodniu po 60 minut
Zajęcia dla dzieci lubiących zabawy plastyczne i wszelkie działania artystyczne. Pomagają one rozwijać wyobraźnię, kreatywne myślenie oraz sprawność manualną. Tematyka zajęć dostosowana jest do pór roku i kalendarza wydarzeń w naszym przedszkolu. Aby zajęcia były bardziej atrakcyjne wykorzystujemy różne techniki plastyczne takie jak: frotaż, collage, papieroplastykę, elementy origami. Malujemy, wycinamy, wyklejamy, wylepiamy z użyciem niekonwencjonalnych materiałów plastycznych. Staramy się aby poziom trudności prac był dostosowany do możliwości dzieci. Dobrej pracy sprzyja miła i twórcza atmosfera.

Warsztaty kulinarne

1x w tygodniu po 60 minut
Zajęcia kulinarne w przedszkolu należą do jednych z najbardziej ulubionych zajęć dzieci. Dobrze wiemy jak bardzo lubią pomagać w domowym gotowaniu. Warunki w naszym przedszkolu są przystosowane do tego aby dzieci miały możliwość samodzielnego przygotowywania potraw. Pieczemy przepyszne ciasteczka i ciasta, przygotowywujemy sałatki, kanapki itp. Dla dzieci to wielka przygoda i wspaniała zabawa. Jest to czas kiedy mogą pobrudzić swoje ręce oraz zobaczyć jak działają różne urządzenia kuchenne. Mają również okazję przekonać się jak skomplikowana i trudna jest praca przy przygotowywaniu posiłków. Rodzice mogą spróbować wypieków swoich pociech gdyż niejednokrotnie po zajęciach dzieci otrzymują zapakowane ciasteczka i ciasta do domu.

Nauka gry na pianinie

1x w tygodniu po 30 minut
Są to indywidualne zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego pedagoga. Tematyka i poziom lekcji dostosowane są do wieku, zdolności oraz zainteresowań ucznia. Dziecko uczy się wydobywania dźwięku z instrumentu, czytania z nut a także rozpoznawania wartości rytmicznych. Podczas spotkania z nauczycielką przedszkolak przyswaja podstawowe zagadnienia z teorii muzyki, uczy się grać proste utwory.

Warsztaty teatralne

1x w tygodniu po 60 minut
Zajęcia teatralne przeznaczone są dla wszystkich dzieci, które lubią bawić się słowem, ruchem i muzyką. Podczas zajęć przedszkolaki usprawniają swój aparat mowy , uczestniczą w zabawach fonacyjnych i artykulacyjnych. Jest to czas, kiedy dzieci nie tylko uczą się panowania nad swoim ciałem, ale mogą przede wszystkim spontanicznie przejawiać własne emocje. Ponadto dzieci doskonalą swoją pamięć, wzbogacają słownik, uczą się wcielać w różne role oraz współpracować w grupie. Te zajęcia to okazja do poznania wielu form teatralnych takich jak: improwizacja, inscenizacja, teatr lalek itp. Zajęcia teatralne nie tylko dają szansę na wydobycie z dzieci potencjału, pomagają nabierać odwagi przed publicznymi wystąpieniami ale przede wszystkim uczą dzieci wiary we własne możliwości.