Pakiety edukacyjne 2018/2019

 

W bieżącym roku szkolnym w naszym przedszkolu realizujemy program wychowania przedszkolnego "Kocham przedszkole" . Pracujemy w oparciu o następujące pakiety edukacyjne:

 
GRUPA "ZUCHY"
- Dla dzieci trzyletnich - Plac zabaw. Trzylatek. (WSiP).
Jego celem jest wszechstronne wspieranie rozwoju dziecka trzyletniego, głównie poprzez zabawę. Różnorodne zadania i ćwiczenia rozbudzają naturalną ciekawość dziecka, zachęcają do działania i własnej twórczości, rozwijają sprawność motoryczną.
GRUPA "BIEDRONKI"
- Dla dzieci sześcioletnich - Plac zabaw. Roczne przygotowanie przedszkolne. (WSiP).
To nowatorski pakiet edukacyjny przeznaczony dla dzieci które za rok rozpoczną naukę w klasie 1. Specjalnie opracowane zadania stanowią doskonałą pomoc w osiągnięciu ich dojrzałości szkolnej. Obok ćwiczeń ogólnorozwojowych są zadania przygotowujące do pisania, czytania i liczenia. Zestaw umożliwia pracę z dziećmi o zróżnicowanych możliwościach edukacyjnych. Uczy logicznego myślenia oraz pomaga rozwijać i utrwalać nabyte umiejętności.
GRUPA "SKRZATY"
- Dla dzieci pięcioletnich - Plac zabaw. Pięciolatek. (WSiP).
"Pięciolatek" - pakiet edukacyjny przeznaczony dla dzieci które za rok zechcą rozpocząć naukę w klasie 1. Specjalnie opracowane zadania stanowią doskonałą pomoc w osiągnięciu ich dojrzałości szkolnej. Obok ćwiczeń ogólnorozwojowych są zadania przygotowujące do pisania, czytania i liczenia. Zestaw umożliwia pracę z dziećmi o zróżnicowanych możliwościach edukacyjnych. Uczy logicznego myślenia oraz pomaga rozwijać i utrwalać nabyte umiejętności. "Czterolatek" - pakiet bogaty w materiały pozwalające dziecku przygotować się do nauki pisania, czytania i liczenia. Dzięki wyprawce plastycznej przedszkolaki doskonalą swoją sprawność manualną, małą motorykę, wyobraźnię przestrzenną. Zadania matematyczne zawarte w podręcznikach uczą logicznego myślenia, kształtują umiejętność klasyfikowania.
GRUPA "TROPICIELE"
- Dla dzieci czteroletnich - Plac zabaw. Czterolatek. (WSiP)
Karty przygotowują dziecko do czytania, pisania i liczenia, rozwijają umiejętność logicznego myślenia, kształcą motorykę, słuch fonematyczny, spostrzegawczość. Bogactwo elementów przedstawionych na obrazkach zachęca do wypowiedzi ustnych i wspomaga rozwój mowy. Ciekawa oprawa graficzna, lubiane przez dzieci nalepki sprawią, że nauka stanie się wspaniałą zabawą.
GRUPA "PSZCZÓŁKI"
- Dla dzieci 2,5 - letnich - Plac zabaw. Trzylatek. (WSiP)
Karty pracy powoli wprowadzają malucha w świat zabawy z podręcznikiem. Bogactwo elementów przedstawionych na obrazkach zachęca do wypowiedzi ustnych i wspomaga rozwój mowy. Ciekawa oprawa graficzna, lubiane przez dzieci nalepki sprawią, że nauka stanie się wspaniałą zabawą.