Pakiety edukacyjne 2019/2020

 

W bieżącym roku szkolnym w naszym przedszkolu realizujemy program wychowania przedszkolnego "Wokół przedszkola" . Pracujemy w oparciu o następujące pakiety edukacyjne:

 
GRUPA "ZUCHY"
- Olek i Ada. Trzylatek. Poziom A, Wydawnictwo MAC EDUKACJA.
Olek i Ada to nowy cykl dla przedszkolaków opracowany w oparciu o program edukacji przedszkolnej "Wokół przedszkola". Ćwiczenia zawarte w kartach pracy: wspomagają wszechstronny rozwój dzieci, rozwijając ich umiejętności, kształtują pojęcia i uwrażliwiają zmysły, rozwijają samodzielność, pobudzają naturalną ciekawość świata oraz przyczyniają się do zdobywania nowych doświadczeń, wyzwalają postawę twórczą,wprowadzają dzieci w świat wartości,rozwijają myślenie poprzez ćwiczenia umożliwiające analizowanie, syntetyzowanie, porównywanie i klasyfikowanie.
GRUPA "BIEDRONKI"
- Olek i Ada. Sześciolatek. Poziom B+, Wydawnictwo MAC EDUKACJA.
To nowatorski pakiet edukacyjny przeznaczony dla dzieci które za rok rozpoczną naukę w klasie 1. Specjalnie opracowane zadania stanowią doskonałą pomoc w osiągnięciu ich dojrzałości szkolnej. Obok ćwiczeń ogólnorozwojowych są zadania przygotowujące do pisania, czytania i liczenia. Zestaw umożliwia pracę z dziećmi o zróżnicowanych możliwościach edukacyjnych. Uczy logicznego myślenia oraz pomaga rozwijać i utrwalać nabyte umiejętności.
GRUPA "SKRZATY"
- Olek i Ada. Pięciolatek. Poziom B, Wydawnictwo MAC EDUKACJA.
"Pięciolatek" - pakiet edukacyjny przeznaczony dla dzieci które za rok zechcą rozpocząć naukę w klasie 1. Specjalnie opracowane zadania stanowią doskonałą pomoc w osiągnięciu ich dojrzałości szkolnej. Obok ćwiczeń ogólnorozwojowych są zadania przygotowujące do pisania, czytania i liczenia. Zestaw umożliwia pracę z dziećmi o zróżnicowanych możliwościach edukacyjnych. Uczy logicznego myślenia oraz pomaga rozwijać i utrwalać nabyte umiejętności. "Czterolatek" - pakiet bogaty w materiały pozwalające dziecku przygotować się do nauki pisania, czytania i liczenia. Dzięki wyprawce plastycznej przedszkolaki doskonalą swoją sprawność manualną, małą motorykę, wyobraźnię przestrzenną. Zadania matematyczne zawarte w podręcznikach uczą logicznego myślenia, kształtują umiejętność klasyfikowania.
GRUPA "TROPICIELE"
- Olek i Ada. Czterolatek. Poziom A+, Wydawnictwo MAC EDUKACJA.
Karty przygotowują dziecko do czytania, pisania i liczenia, rozwijają umiejętność logicznego myślenia, kształcą motorykę, słuch fonematyczny, spostrzegawczość. Bogactwo elementów przedstawionych na obrazkach zachęca do wypowiedzi ustnych i wspomaga rozwój mowy. Ciekawa oprawa graficzna, lubiane przez dzieci nalepki sprawią, że nauka stanie się wspaniałą zabawą.
GRUPA "PSZCZÓŁKI"
- Dla dzieci 2,5 - letnich - Plac zabaw. Trzylatek. (WSiP)
Karty pracy powoli wprowadzają malucha w świat zabawy z podręcznikiem. Bogactwo elementów przedstawionych na obrazkach zachęca do wypowiedzi ustnych i wspomaga rozwój mowy. Ciekawa oprawa graficzna, lubiane przez dzieci nalepki sprawią, że nauka stanie się wspaniałą zabawą.