KONCERT PATRIOTYCZNY ZESPOŁU PAPAJA KIDS

W czwartek 19 listopada uczestniczyliśmy we wspaniałym koncercie patriotycznym, w wykonaniu Papaja Kids. Tym razem artyści zaprezentowali nam utwory o tematyce patriotycznej oraz te związane ze Świętem Niepodległości, m.in. “Szara piechota”, “Jedzie na Kasztance”. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z sylwetką Józefa Piłsudskiego, zobaczyły też, na czym polegała gra katarynki. To była wspaniała-muzyczna lekcja historii.

Święto Niepodległości

We wtorek 10 listopada wszystkie przedszkolaki celebrowały zbliżające się Święto Niepodległości. Wszystkie grupy rozmawiały na temat ojczyzny, patriotyzmu, wolności narodu. Rozważaniom tym, towarzyszyły też działania artystyczne, w wyniku których powstały piękne prace plastyczne. Najstarsza grupa przygotowała także występ, podczas, którego dzieci zaprezentowały w przystępny sposób historię dziejów Polski. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim symbolicznym działaniom…

Święto Dyni

W piątek 30 października celebrowaliśmy Święto Dyni. Zarówno przedszkolaki, jak i maluchy ze żłobka bawiły się w iście dyniowym klimacie. Oprócz gier i zabaw ruchowych odbyło się mnóstwo zabaw plastycznych i twórczych, dzięki czemu powstały prawdziwe dzieła sztuki. W przedszkolnych murach wyrosły dynie origami, papierowe, a nawet trójwymiarowe. To był dzień pełen wrażeń.