Żłobek

Żłobek


Wyżywienie

Wszystkie posiłki zapewnione są w ramach standardowej opłaty miesięcznej. Gotujemy dla dzieci samodzielnie. Uwzględniamy diety alegriczne.

Prawidłowe żywienie ma ogromny wpływ na zdrowie i rozwój malucha, którego organizm intensywnie się rozwija. Dlatego w naszym żłobku dbamy o to, aby posiłki były zdrowe i zbilansowane, a jadłospis – urozmaicony. Wszystkie potrawy gotujemy we własnej kuchni, uwzględniając przy tym specyfikę pór roku. Ogromną wagę przykładamy do wyglądu i sposobu podawania dań, aby zachęcić do jedzenia nawet “niejadka”. Posiłki są zjadane w miłej atmosferze i podawane na przyjemnej dla oka kolorowej zastawie.5 posiłków W żłobku wydawanych jest 5 posiłków dziennie. W ciągu dnia podajemy dzieciom owoce oraz wodę mineralną.

Alergie W naszej kuchni uwzględniamy żywienie dzieci alergicznych, stosujemy się do zaleceń lekarzy przestrzegając indywidualne diety każdego dziecka z alergią pokarmową.

Owoce, warzywa W naszym jadłospisie uwzględniamy świeże, sezonowe warzywa i owoce.

Wędliny Część wędlin pozyskujemy metodą parzenia mięsa surowego, samodzielnie pieczemy mięsa oraz pasztety.

Pieczywo Codziennie wypiekamy świeże pieczywo (chleb, bułki), wykorzystując przy tym mąki pełnoziarniste.

Płatki, kasze, otręby Płatki owsiane, kasza jaglana, otręby, sezam, dynia itp. są “przemycane” w potrawach (klopsiki, pulpety, kotlety rybne, placki, surówki, pierogi)

Zdrowe dodatki Dzieci spożywają także:orzechy, rodzynki, suszone morele, śliwki, żurawina, migdały, pestki słonecznika i dyni, kiełki roślin hodujemy w przedszkolu

Nauka podczas posiłku Podczas posiłków wspieramy maluchy, ale zawsze też zachęcamy je do samodzielnego jedzenia.


Jadłospis udostępniony jest codziennie na tablicy ogłoszeń!


ZAJĘCIAZAJĘCIA WSPIERAJĄCE ROZWÓJ POZNAWCZY To krótkie zajęcia dydaktyczne, kierowane przez wychowawczynie, które odbywają się w formie zabawy. Dzięki nim maluchy zdobywają nowe wiadomości i umiejętności dotyczące świata, który je otacza. Zabawy poznawcze rozwijają umiejętność postrzegania, zapamiętywania i przetwarzania wiadomości. Podczas zabaw poznawczych dzieci rozwijają swoje kompetencje społeczne, matematyczne, językowe. Wszystkie działania dostosowane są do wieku oraz zainteresowań naszych podopiecznych.

ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 5x w tygodniu po 5-10 minut Zajęcia z języka angielskiego w naszym żłobku odbywają się wyłącznie w formie zabawy. Wprowadzamy wiele piosenek oraz zabaw muzyczno-ruchowych, dzięki którym w zabawie uczestniczą również dzieci nieśmiałe. Dzięki takim działaniom dzieci nie uświadamiają sobie faktu, że się uczą, gdyż wspólna zabawa w gronie rówieśników jest po prostu przyjemnością.

ZAJĘCIA MUZYCZNE Zajęcia muzyczne mają na celu wyrabianie poczucia rytmu, doskonalenia umiejętności rozróżniania i naśladowania różnych dźwięków. W trakcie tych zabaw dzieci śpiewają, tańczą, poznają też różne instrumenty muzyczne. Maluchy uczą się interpretować muzykę ruchem i gestem, poznają podstawowe terminy muzyczne takie jak: szybko-wolno, cicho-głośno.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE Zajęcia plastyczne pobudzają kreatywność dzieci. Podczas zabaw plastycznych dzieci manipulują kształtem, kolorem oraz fakturą. Zajęcia wpływają  na motorykę małą oraz sprawność manualną dziecka. Podczas zajęć wykorzystywane są różne techniki plastyczne tj. malowanie farbami za pomocą pędzla lub paluszków, kredkami ołówkowymi, świecowymi,lepienie w masach plastycznych, wydzieranki papierowe,wykorzystywanie do prac plastycznych darów natury, artykułów spożywczych.

ZAJĘCIA RUCHOWE Zajęcia ruchowe w żłobku są szczególnie ważne dla kształtowania motoryczności dziecka. Zajęcia te zaspokajają ciągłą potrzebę ruchu dzieci przez twórczą zabawę. Wspomagają poczucia pewności siebie i bezpieczeństwa w otoczeniu, doskonalą umiejętność współpracy i współdziałania w grupie.

ZABAWA W OGRODZIE Codziennie staramy się, by nasi podopieczni spędzali dużo na świeżym powietrzu (oczywiście pod warunkiem, że warunki atmosferyczne są sprzyjające). Maluchy potrzebują dużo ruchu i zabawy swobodnej, dlatego czas spędzony na naszym placu zabaw daje im dużo radości i satysfakcji.

Oferta cenowa

1700 zł miesięcznie

Ilość miejsc jest ograniczona.

  • Wpisowe: 400 zł
  • Opieka nad dzieckiem:w godzinach 6:30 - 18:00
  • 3 posiłki + przekąski
  • W pakiecie: rytmika(2x w tygodniu), język angielski (5 x w tygodniu), psycholog, zajęcia grupowe z logopedą
  • Ubezpieczenie NNW: jednorazowo ok. 40 zł

WYPRAWKA

  • STRÓJ: luźny, wygodny, dostosowany do pogody
  • KAPCIE: wygodne, zapinane na rzepy lub z gumeczką
  • UBRANIA NA ZMIANĘ: cały komplet (bielizna, koszulka, spodnie, rajstopki), bardzo przydatny
  • NAKRYCIE GŁOWY: spędzamy dużo czasu w naszym ogrodzie
  • PIELUCHY: konieczny zapas pieluch na każdy dzień

OPIEKA PSYCHOLOGA

Psycholog podczas codziennych działań prowadzi obserwację podopiecznych, ocenia ich rozwój, interpretuje zachowania dzieci, współuczestniczy razem z pozostałymi wychowawczyniami w procesie edukacji. Wspiera rodziców w rozwiązywaniu wszelkich problemów wychowawczych i emocjonalnych, które nie rzadko wystepują w okresie wczesnego dzieciństwa.